Strona główna » Tysiące odwiedzających na 28. edycji TT Warsaw 2022

Tysiące odwiedzających na 28. edycji TT Warsaw 2022

Magdalena Pinkwart
9 minuty czytania

Zakończyła się 28. edycja targów TT Warsaw 2022. W podwarszawskim Nadarzynie pojawili się wystawcy z wielu stron świata i tysiące odwiedzających. Imprezie towarzyszyły branżowe imprezy, prelekcje i spotkania z podróżnikami. Krajem partnerskim była Bułgaria.

tt warsaw
Barwne stoisko Mazowsza.

TT Warsaw to największe turystyczne wydarzenie w Polsce i jedno z ważniejszych w Europie. W targach udział wzięli wystawcy z Polski i z zagranicy, przybyło wielu odwiedzających z branży turystycznej, sektora mediów, jak również przedstawicieli szukającej podróżniczych inspiracji publiczności.

tt warsaw
Krzysztof Kobus i goście na stoisku TravelPhoto.

Od 24 do 26 listopada, w ciągu dwóch dni branżowych i jednego otwartego dla publiczności, organizacje i firmy z Polski i zagranicy zaprezentowały swoją ofertę produktów i usług turystycznych. Wśród wystawców znalazły się: narodowe organizacje turystyczne, regiony, biura podróży, hotele, pensjonaty, sanatoria, gospodarstwa agroturystyczne, firmy świadczące usługi transportowe, portale internetowe i wydawnictwa o tematyce turystycznej.

tt warsaw
Pokaz tańca na stoisku Rumunii.

Partnerem tegorocznej edycji była Bułgaria. Zorganizowane przez Narodowe Przedstawicielstwo Turystyczne Republiki Bułgarii w Warszawie duże, atrakcyjne stoisko przyciągało odwiedzających fascynującymi opowieściami o bułgarskich winach i degustacjami w wykonaniu najlepszego polskiego eksperta w tej dziedzinie, Tomasza Prange-Barczyńskiego, a także prezentacją atrakcji, bułgarskimi tańcami w wykonaniu zespołu ludowego Iglika i muzyką. Nie ma wątpliwości, że Bułgaria coraz skuteczniej promuje swoje atrakcje turystyczne i kulinarne w Polsce.

Degustacja win na stoisku Bułgarii.
Występ bułgarskiego zespołu tanecznego Iglika.

Wielu gości przyciągało także stoisko Słowacji, na które odbywały się degustacje, występy muzyczne oraz prezentacje atrakcji zimowych i letnich regionów naszych południowych sąsiadów.

tt warsaw
Stoisko Słowacji rozbrzmiewało muzyką ludową i zachęcało degustacjami wina.

Zwracały uwagę stoiska LOT-u, a także Rumunii, Tunezji, Algierii oraz Egiptu i Hiszpanii. Barwne opowieści w kolorowej, afrykańskiej atmosferze prowadziła para podróżników, Anna i Krzysztof Kobusowie, ze stoiska TravelPhoto.pl i AfrykAnka.pl. Jako jedyny przedstawiciel Grecji na targach wystawiała się bajkowa wyspa Samos, która kusiła polskich turystów lazurowym morzem, ciepłym klimatem i ciekawą historią.

tt warsaw
Stoisko greckiej wyspy Samos kusiło widokami i lokalnymi produktami.

Udział w targach jest wyjątkową okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami na rynku turystycznym oraz do nawiązania kontaktów biznesowych. Kładziemy mocny nacisk, aby TT Warsaw było platformą analizy rynku i wymiany wiedzy branżowej, dlatego nieodłączną częścią imprezy są kongresy, warsztaty i debaty prowadzone przez największe autorytety branży turystycznej – zaznaczyli organizatorzy.

Na stoisku LOT można było wypróbować fotele klasy biznes, fot: worldtourism.pl

W tym roku targi TT Warsaw odbyły się w nowej odsłonie i nowym miejscu – halach targowych w Nadarzynie. Po raz pierwszy imprezę zorganizowała spółka Ptak Warsaw Expo, która w ubiegłym roku przejęła prawa do organizowania Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw. Wcześniej organizator ten, w podobnym co dotychczasowe targi TT Warsaw listopadowym terminie, tworzył imprezę pod nazwą World Travel Show.

Zdecydowaliśmy się na przejęcie praw do organizacji, ponieważ bardzo doceniamy dotychczasowe osiągnięcia targów TT Warsaw. Chcemy połączyć wagę i historię targów z naszą siłą i bezkonkurencyjną infrastrukturą. Misją Ptak Warsaw Expo jest wyniesienie tych wydarzeń na najwyższy światowy poziom – zapowiedzieli organizatorzy.


fot: Magdalena Pinkwart/Read&Fly Magazine, Grzegorz Micuła/Read&Fly Magazine, Robert Sienczewski/worldtourism.pl, materiały prasowe/TT Warsaw

You may also like

Zostaw komentarz