Strona główna » Bike Festival już w maju w Riva del Garda w Trentino 

Bike Festival już w maju w Riva del Garda w Trentino 

Magdalena Pinkwart
3 minuty czytania

Czołowe wydarzenie rowerowe w Europie, Bike Festival, odbędzie się od 2 do 5 maja 2024. Riva del Garda ponownie stanie się mekką wszystkich miłośników dwóch kółek.

Festiwal Rowerowy w Riva del Garda to jedno z największych wydarzeń rowerowych w Europie. Nowym gospodarzem i organizatorem wydarzenia będzie DMO Garda Trentino. Tegoroczny Bike Festival Riva del Garda zajmie jeszcze większą powierzchnię Expo niż przed rokiem. Na terenie targów liczni wystawcy zaprezentują międzynarodowej publiczności swoje najnowsze produkty i technologie. Tradycyjnie nie zabraknie okazji do odkrycia i bezpośredniego przetestowania najświeższych innowacji i nowinek branży – i jak poprzednio, całkowicie bezpłatnie! 

Z okazji naszej 30. rocznicy oferujemy naszym gościom i uczestnikom wyjątkowe i niezapomniane wrażenia. Nie możemy się doczekać rocznicowej edycji Bike Festival i dzielenia się ze światem pasją do jazdy na rowerze – mówi Oskar Schwezer, dyrektor generalny Garde Dolomiti S.p.A. 

Na 30. Festiwalu Rowerowym w Riva del Gardo nie zabraknie także sportowych wyzwań. W ramach Festiwalu Rowerowego odbędą się różnorodne wyścigi i wydarzenia towarzyszące, m.in. Maraton Rowerowy UCI oraz przejażdżki szutrowe. Zapierający dech w piersiach region Jeziora Garda oferuje idealne warunki z urozmaiconym terenem i spektakularnymi krajobrazami do tych zawodów i przejażdżek rekreacyjnych.

W ramach festiwalu odbędą się m.in. następujące wydarzenia i wyścigi:

Maxxis Gravel Garda Trentino: To atrakcja przygotowana dla żądnych przygód rowerzystów chcących spróbować swoich sił na drogach szutrowych. Na uczestników czekają dwie trasy o różnym dystansie, prowadzące przez malowniczy krajobraz Garda Trentino.

Scott Junior Trophy: Scott Junior Trophy ma na celu umożliwienie najmłodszym miłośnikom kolarstwa w wieku od 3 do 14 lat wzięcia udziału w Bike Festival. Jest to świetna okazja dla młodych rowerzystów, aby zdobyć pierwsze doświadczenia wyścigowe z rówieśnikami i stać się częścią tętniącej życiem społeczności. Dodatkowo podczas ceremonii wręczenia nagród wśród wszystkich uczestników zostanie rozlosowany voucher od partnera wydarzenia Scott o wartości 333 euro – warto tam być!

Maraton Specjalistyczny ze statusem UCl: Maraton Specjalistyczny zapewnia emocje i wyzwania dla doświadczonych kolarzy górskich i ma status UCl. Wyścig podzielony jest na trzy trasy i grupy dostosowane do wieku. Uczestnicy, posiadając odpowiednią licencję, mogą zdobywać cenne punkty UCI (w Międzynarodowej Unii Kolarskiej) i rywalizować z najlepszymi na świecie.

Wyzwanie Bosch eMTB Challenge: uczestnicy wyścigu Bosch eMTB Challenge mogą spodziewać się połączenia wyzwań podjazdów, zjazdów i orientacji. W dwóch kategoriach. W kategorii „Amatorzy” i „Zaawansowani” najlepszy czas będzie mierzony odpowiednio w pięciu lub sześciu etapach. 

fot: materiały prasowe

You may also like

Zostaw komentarz