Strona główna » POT rozdał nagrody dla na Najlepszych Produktów Turystycznych

POT rozdał nagrody dla na Najlepszych Produktów Turystycznych

Magdalena Pinkwart
3 minuty czytania

Podczas jubileuszowej gali Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny wręczone zostały Certyfikaty POT. Nagrodzono 16 produktów turystycznych.

Certyfikat POT zostały przyznane już po raz 20 podczas uroczystej gali w Warszawie. Nagrodzono 16 produktów turystycznych. Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej to projekt co roku wyłaniający najlepsze produkty turystyczne oraz rekomendujący je turystom z kraju i z zagranicy. Jest stałym elementem promocji turystycznych walorów Polski.

Prowadzony od 20 lat Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT każdego roku rozszerza katalog wyjątkowych miejsc na mapie Polski i co roku pozytywnie zaskakuje. Stanowiąc znakomitą rekomendację dla turystów, niejako podpowiada, jak spędzić wolny czas, by dostarczył wielu wspaniałych wrażeń, a podróż na zawsze pozostała w naszych najlepszych wspomnieniach. Tegoroczna jubileuszowa edycja była znakomitym pretekstem do podsumowania ostatnich dekad, a także drogi, jaką przeszła rodzima branża turystyczna. Przy tej wyjątkowej okazji, szczególne podziękowania kieruję pod adresem Regionalnych Organizacji Turystycznych, które od początku istnienia konkursu walnie przyczyniają się do wyboru absolutnie najlepszych produktów turystycznych. Gratuluję wszystkim nagrodzonym i wierzę, że nie tylko utrzymają oni obecny poziom, ale również będą dalej rozwijać swoją ofertę dla Polaków i gości zagranicznych – powiedział prezes POT Rafał Szmytke.

Certyfikaty są przyznawane przez Kapitułę, którą powołuje prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. W jej skład wchodzą eksperci z zakresu turystyki, marketingu, budowy i promocji produktów turystycznych, a także przedstawiciele środowisk akademickich oraz mediów.

Laureaci Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny w 2023 roku:

Certyfikaty POT:

ANTIDOTUM Airshow Leszno
Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła Twórcze Bieszczady
Festiwal Stolica Języka Polskiego
Festiwal Szekspirowski w Gdańsku
Julinek Park
Kompleks Tężnia Busko
Kraina Górnej Odry
Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko
Marina Gliwice i wodny szlak Kanału Gliwickiego
Młyny Rothera

Wyróżnienie:

Zamek Krzyżtopór w Ujeździe

Certyfikat Internautów:

Kraina Górnej Odry

Turystyczne Odkrycie Roku:

Park Legend Gór Świętokrzyskich

Wyróżnienia w kategorii Turystyczne Odkrycie Roku:

Anielskie Ogrody Sferyczne
Morskie Centrum Nauki im. Prof. Jerzego Stelmacha

Złoty Certyfikat POT:

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe

fot: materiały POT

You may also like

Zostaw komentarz