Strona główna » Zasłużeni dla rozwoju turystyki nagrodzeni na Conference&Expo Sądecka Turystyka

Zasłużeni dla rozwoju turystyki nagrodzeni na Conference&Expo Sądecka Turystyka

Magdalena Pinkwart
6 minuty czytania

W Krynicy-Zdrój odbyła się pierwsza edycja Conference&Expo Sądecka Turystyka/Turystyka Przyszłości 2022. Organizatorami wydarzenia byli wydawca magazynu Odkryj Beskid Sądecki oraz Stowarzyszenie Dla Miasta. Serii wystąpień eksperckich towarzyszyła prezentacja firm i instytucji związanych z branżą turystyczną. Na zakończenie, podczas uroczystej Gali Sądeckiej Turystyki wręczono nagrody dla osób i organizacji zaangażowanych w rozwój turystyki na Sądecczyźnie.

Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski odznaczył Srebrnymi Jabłkami za szczególne zasługi w zakresie promocji powiatu nowosądeckiego:

Łukasza Smolarskiego – Ambasadora Sądecczyzny, który przy każdej okazji podkreśla jej walory i uroki. Twórca jednego z najpopularniejszych kanałów o tematyce biznesowej w Polsce – Biznes Misja, który śledzi ponad 100 tysięcy osób.  9 lat temu założył kanał na YouTube i w tym czasie przeprowadził 300 wywiadów z czołowymi polskimi przedsiębiorcami, ludźmi sukcesu, aktorami, sportowcami i artystami.

Wojciecha Knapika – Dyrektora Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu oraz prezes Starosądeckiej Fundacji Kultury; związany z Sądecczyzną od 30 lat. Wojciech Knapik jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym licznych festiwali m. in. Festiwalu kultury bałkańskiej i pannońskiej PANNONICA, organizowanego od 2013 r w Barcicach koło Starego Sącza. Festiwal w 2018 r. otrzymał od European Festivals Association w Brukseli prawo do używania specjalnego znaku „Remarkable Festival” („Niezwykły Festiwal”), przyznawanego za wysoki poziom artystyczny i znaczący wkład w międzynarodowy obieg kultury. Od 2013 r organizuje (jako kontynuator) Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej, umacniając pozycję Starego Sącza jako istotnego ośrodka kulturalnego. Ponadto był pomysłodawcą Festiwalu Podróży i Przygody Bonawentura oraz Sącz Jazz Festiwal. 

Konrada Rogozińskiego – Pomysłodawcę i wydawcę gazety Odkryj Beskid Sądecki, który co pół roku jest w empikach w całym kraju, prezesa firmy Digital Places, która na co dzień zajmuje się tematami z zakresu turystyki. Współorganizatora wydarzenia Conference&Expo Sądecka Turystyka/Turystyka Przyszłości 2022.  

Powiat Nowosądecki przyznał też trzy nagrody finansowe o wartości 2000 złotych dla osób, które w 2022 roku promowały region. Nagrody otrzymali:

Wiktor Potok – organizator Beskidzkiego Festiwalu Podróżników, założyciel i prezes Fundacji „Miłość do Gór”.

Magdalena Kucaba członek Oddziału PTTK „Beskid” w Nowym Sącz, nauczycielka w Szkole Podstawowej  w Łomnicy Zdroju. Opiekuje się społecznie wraz z młodzieżą Szkolną Izbą Pamięci Narodowej, Pomnikami Pamięci z okresu II wojny światowej. Uczestniczy w wycieczkach, rajdach, festiwalach. Wielokrotnie nagradzana za swoją działalność.  

Paweł Mucha realizator filmu o Sądecczyźnie pt. ”Odkrywaj Sądeckie”.

Za szczególne zasługi w zakresie promocji i turystyki na rzecz Województwa Małopolskiego zostały przyznane Złote Krzyże Małopolskie, które wręczyła w imieniu marszałka Marta Mordarska, radna województwa małopolskiego. Nagrody otrzymali:

Bogdan Popiela – właściciel czterogwiazdkowego hotelu Beskid w Nowym Sączu, właściciel firmy Centrum organizującej spływ łodziami rzeka Poprad, która jest jedną z największych atrakcji turystycznych regionu.

Wojciech Knapik

Podczas gali organizatorzy wydarzenia Tomasz Michałowski oraz Konrad Rogoziński przyznali następujące nagrody i wyróżnienia:

1. Wizjoner TURYSTYKI PRZYSZŁOŚCI – wyróżnienie indywidualne za wkład w rozwój nowych produktów turystycznych oraz nowatorskie podejście do strategii rozwoju turystyki na Sądecczyźnie otrzymał dr Jan Golba, burmistrz Muszyny-Zdrój.

 2. Obiekt noclegowy TURYSTYKI PRZYSZŁOŚCI – wyróżnienie indywidualne dla wybranego obiektu noclegowego z Sądecczyzny spełniającego najwyższe standardy jakości obsługi ruchu turystycznego i inwestującego w swój rozwój dla poprawy jakości pobytu dla swoich gości otrzymał pensjonat dla rodzin z dziećmi TYLICKIE WZGÓRZE.

3. Tytuł Promocyjna Inicjatywa Roku, przypadł Powiatowi Nowosądeckiemu za kampanię „Sądeckie Góry dla KAŻDEGO”. Billboardy reklamujące sądeckie góry pojawiły się w największych miastach Polski m.in. w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie. To trzecia kampania z rzędu, pierwsza odbyła się w 2020 roku pod hasłem Odkrywaj Sądeckie, druga w 2021 pod hasłem Komu w drogę temu… Sądeckie.

W ramach nagrody Potencjał Turystyczny TURYSTYKI PRZYSZŁOŚCI wyróżniono:

Gmina z potencjałem turystycznym TURYSTYKI PRZYSZŁOŚCI – Stary Sącz.

Miejscowość z potencjałem turystycznym TURYSTYKI PRZYSZŁOŚCI – Tylicz.

Atrakcja Turystyczna TURYSTYKI PRZYSZŁOŚCI – Zamek Stara Baśń w Grybowie.

Organizatorzy zapowiedzieli druga edycję wydarzenia na czerwiec 2023 roku.

Read&Fly Magazine jest patronem medialnym wydarzenia.

You may also like

Zostaw komentarz