Strona główna » Turkish Airlines polecą z Katowic do Stambułu

Turkish Airlines polecą z Katowic do Stambułu

Magdalena Pinkwart
1 minuty czytania

Linie lotnicze Turkish Airlines uruchomią od 3 marca 2023 roku bezpośrednie rejsy z Katowic do Stambułu. Narodowy przewoźnik obsłuży połączenie początkowo pięć razy w tygodniu w poniedziałki, środy, czwartki, piątki oraz soboty, maszynami Airbus A320. Latem samoloty będą latać codziennie. Lotnisko w Stambule, główny hub przewoźnika, jest bramą do świata. Można stamtąd polecieć do Azji, Afryki i na egzotyczne wyspy. Bilety można już kupować na stronie przewoźnika.

– To ważna informacja dla rozwoju Katowice Airport, po raz pierwszy Turkish Airlines zaoferuje regularne połączenie do Stambułu z polskiego lotniska regionalnego. To także bardzo dobra wiadomość dla województwa śląskiego, nowa trasa ułatwi kontakty biznesowe i naukowe oraz pozytywnie wpłynie na rozwój ruchu turystycznego. Pasażerowie uzyskają także dostęp do siatki połączeń, którą przewoźnik oferuje ze swojego nowoczesnego lotniska w Stambule – powiedział Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

Turkish Airlines lata do większości krajów na świecie. Linie lotnicze obsługują loty do ponad 120 krajów z lotniska w Stambule, ze stosunkowo nową flotą 395 samolotów.

fot: materiały prasowe

You may also like

Zostaw komentarz