Strona główna » Join UP! otwiera nowy kierunek słoneczny Zanzibar

Join UP! otwiera nowy kierunek słoneczny Zanzibar

Grzegorz Micuła
6 minuty czytania

Join UP! Polska to nowy działający w Polsce touroperator. Działająca już 12 lat marka Join UP! ma ukraińskie korzenie i historię sukcesu na Ukrainie. Działa obecnie w 7 innych krajach: Ukrainie, Łotwie, Litwie, Estonii, Mołdawii, Kazachstanie i Rumunii. Teraz wchodzi na polski rynek.

Join UP! w zimowej ofercie proponuje polskim turystom egzotyczny kierunek – Tanzanię i właśnie uruchamia loty z Warszawy na Zanzibar. Pierwszy lot na Zanzibar z Join UP! odbędzie się już 29.10.2023. Harmonogram podroży został zaplanowany w taki sposób, żeby wieczorny wylot powrotny z Zanzibaru zapewnił turystom dodatkowy dzień na miejscu.
– Loty będą odbywały się samolotem Boeing 737, strategicznego partnera SkyUp Airlines. Świeżo wyremontowane wnętrze samolotu i nowe ergonomiczne fotele włoskiej firmy Geven zapewniają wygodną podróż oraz dodatkową przestrzeń. Na pokładzie jest 189 miejsc, wszystkie w klasie ekonomicznej. Loty planowane są raz w tygodniu w rozkładzie dynamicznym, oznacza to, że wylot co tydzień będzie przesunięty o jeden dzień, np. z wtorku na środę.

Tanzania jest obecna w portfolio marki Join UP!™ od 2015 roku. W tym czasie wybrało się tam ponad 22 tysiące klientów. Podróżujący mogą skorzystać z szerokiej gamy hoteli z różnych segmentów cenowych, w tym aż 10 obiektów na wyłączność tj.: AHG Dream’s Bay Boutique Hotel 4, AHG Sun Bay Mlilile Beach Hotel 4, AHG Waridi Beach Resort & Spa 4, Varadero Zanzibar Hotel & Restaurant (Adults Only 12+) 3, Sun Sea Bar (Adults Only 12+) 4, Kigwedeni Villas 3, Zanzibar Bahari Villas 4, Mandarin Resort Zanzibar 4, The One Resort 4, Seashore Villa Kiwengwa 3.
Oferta Join UP! została skonstruowana tak, żeby jak najwięcej polskich turystów mogło z niej skorzystać i spędzić urlop zgodnie ze swoimi preferencjami dotyczącymi sposobu wypoczywania oraz planowanego budżetu. Dlatego w propozycji noclegowej znajdują się zarówno obiekty ekonomiczne, jak i nowe, dopiero oddane do użytku gości designerskie hotele butikowe, apartamenty dla tych, którzy chcą w pełni doświadczyć lokalnej atmosfery oraz przytulne bungalowy na plaży. Dla rodzin z dziećmi przygotowano przestronne wille z wieloma udogodnieniami. Wszystkie hotele oferują Wi-Fi w lobby oraz pomieszczeniach ogólnodostępnych. Opiekę nad podróżującymi na Zanzibar będą sprawowali polskojęzyczni rezydenci.

Urlop w Tanzanii to wspaniała okazja nie tylko do odpoczynku na rajskiej plaży, ale też do poszerzenia horyzontów i zapoznania się z kulturą, historią, egzotycznymi zwierzętami Wschodniej Afryki oraz naturalnymi cudami tego kontynentu. Turyści podróżujący z Join UP! mają do wyboru wiele krótszych i dłuższych wycieczek fakultatywnych m.in. ekscytujące programy safari w parkach krajobrazowych
na jeden lub więcej dni, podziwianie Kilimandżaro, wizytę na sąsiednich wyspach połączoną z obserwowaniem fauny i flory, nurkowaniem, snorkelingiem, rejsem tradycyjną afrykańską żaglówką, czy też odkrywanie lokalnych smaków i zapachów podczas zwiedzania jednej z wielu plantacji przypraw. W trakcie urlopu warto wybrać się na spacer po historycznej części stolicy Zanzibaru – Kamiennym Mieście (Stone Town) wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Praktyczne wskazówki:
Co warto wiedzieć przed urlopem na Zanzibarze?
• Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.
• Wiza wydawana jest po przyjeździe, kosztuje 50 USD (po przylocie na Zanzibar należy wypełnić wniosek o wydanie wizy i karty migracyjnej). Za wizę można zapłacić kartą (tylko VISA, Master Card) lub gotówką (należy mieć odliczoną dokładną kwotę).
• W obiektach noclegowych przy wymeldowaniu należy uiścić podatek turystyczny: w wysokości 5 USD za osobę za noc w hotelach 4-5 i 4 USD w hotelach 3*.
• Najlepiej zabrać ze sobą gotówkę, ze względu na wysokie prowizje za korzystanie z kart oraz limity w bankomatach. Nie jest rekomendowane zabieranie euro ze względu na przelicznik 1:1 w stosunku do USD. Nie są akceptowane dolary wydane przed 2013 r.
• 1 dolar to 2500 szylingów tanzańskich. Na lokalnych targowiskach, w sklepikach z pamiątkami, sklepach, restauracjach lepiej płacić jest w szylingach.
• Zalecane jest zabranie ze sobą adaptera do gniazdek elektrycznych (są typu angielskiego).
• W Tanzanii obowiązuje całkowity zakaz wwożenia, kupowania i posiadania plastikowych toreb. Zakaz nie dotyczy opakowań medycznych i kosmetyków. Zalecane jest niezabieranie ze sobą toreb plastikowych (również ze sklepów wolnocłowych).
• Przed wyjazdem zaleca się wizytę u lekarza medycyny tropikalnej nie później niż cztery – sześć tygodni przed planowaną podróżą na Zanzibar. Mimo iż szczepienia nie są obowiązkowe, warto o nich pomyśleć. Zalecane szczepienia to: dTap (tężec, błonica, krztusiec), wzw t. A, dur brzuszny. Można rozważyć też szczepienie przeciwko wściekliźnie.
• Od 1 lutego 2023 roku zniesione zostały wszystkie covidowe ograniczenia wjazdu na Zanzibar. Nie jest już wymagane okazanie certyfikatu szczepienia, wyniku testu PCR i wypełnianie formularzy. Jednakże ze względów bezpieczeństwa podróżni mogą zostać poproszeni o wykonanie w dowolnym momencie na lotnisku bezpłatnego, szybkiego testu na obecność antygenu Covid-19.
• Więcej informacji o podróżowaniu do Tanzanii znajduje się pod linkiem: https://www.gov.pl/web/tanzania/idp

Biuro podróży Join UP! Polska to działająca na polskim rynku od 2023 roku o filia ukraińskiego biura podróży Join UP!, działającego w Ukrainie od 2010 roku. Join UP! współpracuje z SkyUp Airlines, dysponującym flotą dwunastu boeingów 737-800.

Po wybuchu wojny w Ukrainie firma przestała latać z tego kraju, natychmiast wyszła z Białorusi, a centralę przeniosła z Kijowa do Sofii. Mimo tylu zmian spowodowanych wojną firma nie zwolniła nikogo z 1,5 tysiąca pracowników. Samoloty SkyUp Airlines przekierowano z Boryspola do Rumunii, a loty zamiast np. z Kiszyniowa odbywają się z Rzeszowa.
Firma Join UP! działa na Litwie, w Łotwie i Estonii, w Kazachstanie, Mołdawii, Rumunii i w Polsce. Biuro organizuje loty czarterowe i wakacje w Turcji, Egipcie, Grecji, Emiratach Arabskich i Hiszpanii oraz Czarnogórze, która stała się ostatnio najbardziej popularnym kierunkiem.

Join UP! Polska jest touroperatorem z własnymi „skrzydłami”. Cieszymy się, że możemy współpracować na polskim rynku z naszym niezawodnym partnerem strategicznym – SkyUp Airlines. Ponadto od czerwca 2023 jeden z samolotów SkyUp będzie na stałe stacjonował w Katowicach. Flota SkyUp Airlines składa się z 12 samolotów. Średni wiek samolotu: 14 lat. SkyUp Airlines to według raportu The Anker (2019) jedna z 10 najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie pod względem tempa wzrostu siatki połączeń.

Więcej na: https://joinup.pl/

fot: materiały prasowe

You may also like

Zostaw komentarz