Strona główna » Karyntia zaprasza nie tylko na narty

Karyntia zaprasza nie tylko na narty

Alicja Micuła
3 minuty czytania

Karyntia, granicząca ze Słowenią i Włochami, ma wyjątkowo przyjazny klimat, z największą liczbą słonecznych dni.

Na zimowe bogactwo Karyntii wpływa bliskość Alp Julijskich i Wysokich Taurów. Niż z Włoch zawsze przynosi tu obfitość śniegu.

Więcej turystów z Polski

Turyści z Polski pokochali Karyntię. Przyjeżdżają tu nie tylko zimą, ale coraz chętniej również latem. Jak mówi szef Austriackiego Ośrodka Robert Groeblacher, rodowity Karyntczyk, już w tym roku latem 2023 do Karyntii przyjechało o 30% więcej gości z Polski. Od 2014 roku liczba turystów letnich podwoiła się, a Polacy wśród nich stanowią prawie połowę. Zimą w położonej po południowej stronie Alp Karyntii jest znacznie więcej słonecznych dni niż w innych austriackich landach.

Dlatego tak chętnie turyści przyjeżdżają na tak zwaną austriacką riwierę. Mają tu wszystko, co niezbędne do wypoczynku – wspaniałą przyrodę i wszelkie udogodnienia. Przy dość krótkim dniu trzeba być przygotowanym na zapewnienie wielu atrakcji zarówno dzieciom jak i dorosłym. Dlatego też nasze motto brzmi: Spędzaj czas w Karyntii z ukochanymi. I nie ma znaczenia czy są to nasze dzieci, rodzina, czy po prostu przyjaciele – mówi Elke Maidic z www.kaernten.at.

23 regiony narciarskie Karyntii liczą 800 kilometrów tras, które obejmuje jeden skipass. W Katschberg trasy są szerokie, łagodne, świetne dla dzieci i początkujących narciarzy (www.karyntia.pl/osrodki-narciarskie/katschberg/), a menu przygotowano specjalne, dla smakoszy. W nastawionym na rodzinne wakacje Nassfeld, położonym tuż przy włoskiej granicy (www.nassfeld.at) jest mnóstwo szkółek narciarskich i terenów do ćwiczeń.

Après-ski po karyncku
Poza narciarskimi trasami Karyntia proponuje wędrówki na nartach śnieżnych, nocne zjazdy na sankach, podziwianie gwiazd w planetarium w Gorlitzen niedaleko Villach, w pozbawionym sztucznych świateł terenie, czy romantyczne kolacje.
W tym celu można w Goldeck wynająć szklaną kopułę – zmieści się w niej sześć osób – i delektować się alpejsko-adriatycką kuchnią z widokiem na Millstatter See. Również Dobratsch – obszar objęty ochroną – można zdobywać podczas romantycznej wędrówki nocą, na nartach śnieżnych, z latarniami lub pochodniami w dłoniach. Dla miłośników romantycznych spotkań w gorących źródłach w sezonie zimowym karynckie termy podczas czterech pełni księżyca będą czynne dłużej (www.karyntia.pl/aktywnosci/zima/wellness/wellness/).

Romantycznie i świątecznie
Nad polodowcowym, zachowanym w naturalnym stanie Weisensee, bez przemysłu w pobliżu, można spędzić romantyczne chwile na obserwacji nieba, czy wędrówkach na rakietach śnieżnych. Kupując Kärnten Card można bezpłatnie z widokowej wieży Pyramidenkogel podziwiać Karyntię z góry. Jarmark Adwentowy „ponad chmurami” czynny jest tam w każdy piątek od 24 listopada do 23 grudnia 2023 r. Te najbardziej romantyczne Jarmarki bożonarodzeniowe organizowane są nad Wörthersee – największym pod względem powierzchni jeziorze w Karyntii.
Karyntia jest w stanie zadowolić największych malkontentów. Więcej na: www.karyntia.pl

Spotkanie promujące Karyntię zorganizowało 18 października 2023 w dawnej kamienicy Emila Wedla, lokalu Piękno, przy ul. Szpitalnej w Warszawie, Narodowe Biuro Promocji Austrii.

fot: materiały prasowe

You may also like

Zostaw komentarz