Strona główna » Zimowe atrakcje w Dolinie Stubai

Zimowe atrakcje w Dolinie Stubai

Magdalena Pinkwart
6 minuty czytania

Tegoroczna zima w Dolinie Stubai będzie obfitować w wyjątkowe wydarzenia organizowane w czterech ośrodkach narciarskich: na lodowcu Stubai, w Schlick 2000, Elferbahnen i Serlesbahnen. Jarmarki bożonarodzeniowe, nocne wędrówki i pokazy narciarskie, Freeride Testival na lodowcu czy kulinarne atrakcje podczas imprezy Ski & BBQ w ośrodku Schlick 2000 – to tylko niektóre z licznych atrakcji,które czekają na gości odwiedzających Stubai.

Pełne wrażeń zakończenie roku

W tym sezonie po raz kolejny ożyją zwyczaje i tradycje sztubajskiej zimy. W miejscowościach doliny Stubai aż do końca roku odbywać się będą jarmarki świąteczne. W tym roku w Fulpmes zadebiutuje szczególny jarmark pod hasłem „Adwent w Boarschmied”. W dniach 17-18 i 23 grudnia obok świątecznych smakołyków na pierwszy plan wysunie się historia kowalstwa w Fulpmes. 

By jeszcze bardziej poczuć przedświąteczną atmosferę, warto odwiedzić jarmark bożonarodzeniowy w Milders – dzielnicy Neustift. W każdy piątek i sobotę przez cały grudzień można tam spróbować doskonałych świątecznych przysmaków oraz skorzystać z ciekawych atrakcji. Jedną z nich jest gawędziarz, który w każdą sobotę zachwyca najmłodszych gości. Jarmark bożonarodzeniowy zakończy się imprezą przedsylwestrową w piątek 30 grudnia.

Rodziny z dziećmi mogą wziąć udział w podobnym wydarzeniu już w czwartek 29 grudnia podczas imprezy przedsylwestrowej BIG FAMILY nad jeziorem Kampler w Neustift. Od godziny 17:00 będzie można świętować ostatnie dni starego roku na koncercie Donikkla, odmienić swój wygląd przy stanowisku do makijażu albo obejrzeć pokaz ogniowy czy kolorowy pokaz fajerwerków. 

Wyjątkowe przeżycia podczas zimowych nocy wędrownych

Również w nowym roku będzie się wiele dziać, a to za sprawą zimowych nocy wędrownych na łonie natury w parku Klausäuele w Neustift – popularny cykl imprez odbywa się czterokrotnie w okresie od 10 stycznia do 14 lutego 2023 roku. W te cztery wieczory dyskretnie oświetlony zimowy krajobraz ponownie dostarczy odwiedzającym niezapomnianych przeżyć obejmujących sztukę, jedzenie i rozrywkę. Na miejscu czekają liczne atrakcje, których nie można przegapić: przejażdżka psim zaprzęgiem, przejażdżka konna, gra w curling, jazda na łyżwach lub podziwianie artystów rzeźbiących w lodzie. Na terenie parku można skosztować prawdziwych tyrolskich specjałów na straganach dla smakoszy, a dzięki bezpłatnym autobusom dowożącym na miejsce i z powrotem dojazd jest łatwy i przyjemny. 

Podobnie jak zimowe noce wędrowne w Neustift zimowa noc wędrowna na górze Serles w Mieders we wtorek 21 lutego 2023 roku będzie idealna dla każdego miłośnika takiej aktywności. Kolejka linowa Serlesbahn zabierze gości wysoko na ścieżki wokół jezior Serles, które są oświetlone światłami LED. Czekają tu wędrówki z pochodniami i inne niezapomniane przeżycia, na przykład nocna jazda na sankach i występy różnych artystów. O dobre samopoczucie fizyczne zadbają górska restauracja Koppeneck i schronisko Ochsenhütte, gdzie świętowanie może trwać do 22:30. Potem można wrócić bezpłatnym autobusem z Schönberg do Volderau.

W Noc Kolorów będzie ogniście i kolorowo

Naprzeciwko Mieders, w ośrodku narciarskim Schlick 2000 w Fulpmes, znów zrobi się ogniście i kolorowo podczas nocnych pokazów narciarskich pod nazwą „Noc Kolorów”. Tej zimy od 28 grudnia odbędzie się osiem pokazów świateł LED i ognia organizowanych w każdą środę przez grupę „Anta agni”, pokazy narciarskie szkółki narciarskiej Stubai oraz pokazy ratraków Pistenbully, motocrossowców „Stoanbeissern” oraz pokaz świetlnego helikoptera. Show rozpoczyna się o 20:30 po tym, jak DJ Fabian Strickner wprowadzi wszystkich w odpowiedni nastrój od 19:30. Aktywny wieczór czeka każdego miłośnika saneczkarstwa na oświetlonym zjeździe do doliny w ośrodku Schlick 2000, otwartym od 19:30 do 22:00. 

Pierwszy Freeride Testival na lodowcu Stubai

Fani śnieżnego puchu nie mogą przegapić pierwszego Freeride Testival na lodowcu Stubai, który odbędzie się w dniach 11-12 lutego 2023 r. Będą tam przedstawiciele 50 najbardziej ekskluzywnych i popularnych marek, którzy zaprezentują nowy sprzęt. Oprócz zupełnie nowych produktów uczestnicy mogą liczyć na wiele różnych wydarzeń towarzyszących, takich jak warsztaty, kursy, wycieczki grupowe i szkolenia z zakresu bezpieczeństwa. Będą tam również profesjonaliści w dziedzinie freeride’u, w tym Sandra Lahnsteiner i Roman Rohrmoser, by udzielić wskazówek, jak zachowywać się poza stokiem. Każdy może wziąć udział w tym wydarzeniu, wystarczy zarejestrować się za darmo od 1 listopada 2022 roku na stronie www.freeride-testival.com.

Ski & BBQ: impreza z gwarancją radości 

Kulinarnego szaleństwa będzie można również zaznać w ośrodku narciarskim Schlick 2000 – w niedzielę 12 marca 2023 r. Ski & BBQ to format imprezy, z którym nie często ma się do czynienia. Wielokrotny mistrz Niemiec i mistrz świata w grillowaniu z 2013 roku, Michael Hoffmann, wraz ze swoim zespołem z GutGlut e.V. zaserwuje specjalne kulinarne przysmaki w restauracji Kreuzjoch Panorama. W przerwach goście będą mogli pokonać kilka zakrętów na stoku lub cieszyć się słońcem na tarasie przy muzyce na żywo i regionalnych specjałach.

Informacje o wszystkich imprezach w dolinie Stubai: www.stubai.at/pl/imprezy/

fot: materiały prasowe

You may also like

Zostaw komentarz