Strona główna » The Deep – niesamowite spotkanie z podwodnym światem

The Deep – niesamowite spotkanie z podwodnym światem

Magdalena Pinkwart
4 minuty czytania

The Deep to wielokrotnie nagradzane, spektakularne akwarium i największa atrakcja Hull w północno-wschodniej Anglii. Akwarium zostało uznane za najlepsze rodzinne miejsce do odwiedzenia w Hull.

Nowoczesny budynek zaprojektowany w 2002 roku przez Sir Terry’ego Farrella mieści The Deep – jedno z najbardziej spektakularnych akwariów na świecie wielokrotnie nagradzane centrum oceaniczne i największą atrakcję Hull. Lśniące szkło i aluminium wkomponowane w niesamowity krajobraz u zbiegu dwóch rzek znajduje się dokładnie w historycznym wejściu morskim do Kingston upon Hull. Jesteśmy na przylądku Sammy’s Point, u zbiegu rzeki Hull i szerokiego estuarium rzeki Humber.

Na zwiedzanie The Deep warto przeznaczyć co najmniej dwie godziny. Obiekt jest przyjazny dzieciom i przystosowany dla niepełnosprawnych, ma wiele interaktywnych atrakcji i ogromnych akwariów. Wizyta w tym miejscu jest jak  podróż przez historię oceanów świata, podczas której możemy podziwiać wyjątkową mieszankę spektakularnego życia morskiego – od ciepłych wód tropikalnych po lodowate morza antarktyczne.

Co zobaczyć w The Deep

Ekspozycję w The Deep zwiedza się od najwyższego piętra. To tam zaczyna się podróż przez prehistoryczne morza, tropikalne laguny, rozległe otwarte oceany, do najciemniejszych morskich głębin. W akwariach można zobaczyć setki tropikalnych ryb rafowych, rekiny i płaszczki, żółwie morskie i cała kolonia pingwinów białobrewych, zamieszkujących chłodne oceany półkuli południowej.  

The Deep to atrakcja idealna dla rodzin. Ekspozycja za pomocą interaktywnych stanowisk i zagadek wprowadza dzieci w tajemniczy świat oceanów. Niesamowite wrażenie robi gigantyczne, przechodzące przez kilka pięter akwarium, w którym pływają rekiny, ryby piły i płaszczki. Jest także tunel widokowy, w którym można podziwiać wodny świat wokół siebie i przeszklona winda przejeżdżająca przez 10-metrowy zbiornik Endless Ocean. W The Deep żyje kolonia pingwinów w miejscu zaprojektowanym na stację arktyczną, z lodem i basenem do nurkowania.

the deep hull

Centrum oceaniczne jest także ważnym ośrodkiem badań morskich. Zespół naukowców opiekuje się zwierzętami zamieszkującymi akwarium, a także prowadzi badania środowiska morskiego, zajmuje się edukacją i ochroną przyrody.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Bilety rezerwuje się online na stronie www.thedeep.co.uk

Ceny biletów: dorosły: 17,75 GBP; dziecko (3-15 lat): 14,00 GBP, dzieci do 3 lat: bezpłatnie
Parking: 3,75 GBP za 5 godzin

You may also like

Zostaw komentarz