Strona główna » Gala Waszej Turystyki: nagrodzono 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce

Gala Waszej Turystyki: nagrodzono 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce

Magdalena Pinkwart
3 minuty czytania

Na to wydarzenie czekało całe polskie środowisko turystyczne. 13 stycznia w Renaissance Warsaw Airport Hotel odbyła się Gala Waszej Turystyki. Tego wieczoru wręczono nagrody dla 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce.

Uroczysta Gala Waszej Turystyki odbyła się po raz drugi, ale redakcja portalu WaszaTurystyka.pl listę laureatów rankingu ogłosiła w tym roku już po raz siódmy. Znalazło się na niej 100 osób, które realnie wywierają największy wpływ na turystykę w Polsce. Na tegorocznej Liście znalazło się 15 reprezentantów touroperatorów i agentów, 9 przedstawicieli hotelarzy, 23 reprezentantów samorządów i organizacji turystycznych, 7 urzędników, 10 przewoźników lotniczych, autobusowych i kolejowych, 5 reprezentantów portów lotniczych, 7 przedstawicieli atrakcji turystycznych, muzeów, parków rozrywki, 5 reprezentantów ubezpieczycieli. 16 osób zadebiutowało na Liście lub wróciło na nią po przerwie.

Oto pierwsza dziesiątka spośród 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce, pełna lista laureatów znajduje się na stronie Gali Waszej Turystyki.

1. Piotr Henicz, wiceprezes Itaka Holdings
2. Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego
3. Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki
4. Rafał Milczarski, były prezes zarządu PLL LOT
5. Michael O’Leary, dyrektor generalny Ryanair
6. Dominik Borek, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki
7. Michał Fijoł, członek zarządu Polskich Linii Lotniczych “LOT” SA
8. Izabela Stelmańska, zastępczyni dyrektora departamentu kultury, promocji i turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i prezeska Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej
9. Marcin Mączyński, sekretarz generalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego
10. Stanisław Wojtera, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze

Podczas gali odbyła się Aukcja Charytatywna, z której cały dochód został przekazany na „Wakacje Marzeń” dzieci z Domów Dziecka. Na aukcji wystawiono 18 niezwykłych atrakcji i wydarzeń. Podczas burzliwych i pełnych emocji licytacji zebrano rekordową kwotę ponad 116 000 złotych, a sam trening z mistrzynią świata w boksie, Joanną Jędrzejczyk, zwycięzca aukcji wylicytował za 30 000 zł. Do zebranej kwoty zwycięzca tegorocznego rankingu TOP 100, Piotr Henicz wiceprezes Itaka Holdings, dodatkowo dołożył kolejnych 20 miejsc na wakacje dla dzieci z Domów Dziecka.

Na Galę Waszej Turystyki przybyli licznie przedstawiciele branży turystycznej ze wszystkich zakątków Polski, a także zza granicy, między innymi z Indii, Wysp Owczych czy Wielkiej Brytanii. Uczestnicy byli zgodni, że jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu polskiej branży turystycznej. A na pewno jedyne, na którym – dzięki charyzmatycznym i serdecznym gospodarzom – panuje tak niezapomniana, przyjacielska atmosfera.

You may also like

Zostaw komentarz