czwartek, 28 wrześniaRead&Fly Magazine – inspiracje na wakacje

Rozpoczął się nabór do konkursu Osobowość Polonijna Roku 2023

Oficjalnie rozpoczął się nabór kandydatów do trzeciej edycji konkursu Osobowość Polonijna Roku im. Edyty Felsztyńskiej na 2023 rok. Jego pierwsza edycja, w czasie pandemii, odbyła się online a druga zakończyła się Galą w Domu Polskim w Rzymie.

Statuetki „Osobowość Polonijna Roku” otrzymali wówczas: Sabina Poulsen Sabina na Wyspach Owczych – Wyspy Owcze, Diana Nowak-Zegadło – Wielka Brytania (Szkocja), Joanna Szymańska – Niemcy, Bartosz Lisowski Polskie Merseyside – Wielka Brytania (Anglia). O wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Organizatorem plebiscytu jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Polonijne reprezentowane przez Bożenę Krasoń oraz Urszulę Golda. W tym roku Gala Finałowa odbędzie się w Liverpoolu. Zgłoszenia kandydatów można nadsyłać od 1 marca do 15 kwietnia.

Konkurs obejmuje swym zasięgiem Polaków z całego świata, działających na rzecz Polonii i Polski. I jak napisano w regulaminie, celem konkursu jest uhonorowanie wyróżniających się Polaków działających na rzecz Polonii i Polski oraz osób tworzących i wspierających działania na rzecz Polonii, którzy swoją działalnością przyczynili się do rozpowszechniania dobrego imienia Polonii i Polaków w świecie.

O przyznaniu statuetki lub kilku statuetek i ewentualnych wyróżnień decyduje Kapituła Konkursu powołana przez Organizatorów, w której skład wchodzą:

Magdalena Pinkwart – dziennikarka radiowa, telewizyjna i prasowa. Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Turystycznych im. Olgierda Budrewicza,

Urszula Stefańska Andreini – przewodnicząca Związku Polaków we Włoszech,

Aleksandra Seghi – współredaktor portalu Polacy we Włoszech,

dr Adrianna Tomczak – doktor nauk społecznych, specjalistka ds. marketingu i komunikacji, wiceprzewodnicząca Landowego Stowarzyszenia Organizacji Polonijnych w NRW, redaktorka naczelna portalu „Forum Polonicum”,

Ewa Trzcińska – dziennikarka, współzałożycielka i prezes Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech,

Wojciech Ziemniak – Wiceprzewodniczący senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą

Jacek Harasimowicz – Radca Prawny w Kancelarii Prawa Polonii,

Halina Bieda – Członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, członek Komisji Spraw Emigracji i Łączności za Granicą członek Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ.

Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać pisząc na adres mailowy: opolonijna@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *