Strona główna » Rozpoczął się nabór do konkursu Osobowość Polonijna Roku 2023

Rozpoczął się nabór do konkursu Osobowość Polonijna Roku 2023

Magdalena Pinkwart
3 minuty czytania

Oficjalnie rozpoczął się nabór kandydatów do trzeciej edycji konkursu Osobowość Polonijna Roku im. Edyty Felsztyńskiej na 2023 rok. Jego pierwsza edycja, w czasie pandemii, odbyła się online a druga zakończyła się Galą w Domu Polskim w Rzymie.

Statuetki „Osobowość Polonijna Roku” otrzymali wówczas: Sabina Poulsen Sabina na Wyspach Owczych – Wyspy Owcze, Diana Nowak-Zegadło – Wielka Brytania (Szkocja), Joanna Szymańska – Niemcy, Bartosz Lisowski Polskie Merseyside – Wielka Brytania (Anglia). O wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Organizatorem plebiscytu jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Polonijne reprezentowane przez Bożenę Krasoń oraz Urszulę Golda. W tym roku Gala Finałowa odbędzie się w Liverpoolu. Zgłoszenia kandydatów można nadsyłać od 1 marca do 15 kwietnia.

Konkurs obejmuje swym zasięgiem Polaków z całego świata, działających na rzecz Polonii i Polski. I jak napisano w regulaminie, celem konkursu jest uhonorowanie wyróżniających się Polaków działających na rzecz Polonii i Polski oraz osób tworzących i wspierających działania na rzecz Polonii, którzy swoją działalnością przyczynili się do rozpowszechniania dobrego imienia Polonii i Polaków w świecie.

O przyznaniu statuetki lub kilku statuetek i ewentualnych wyróżnień decyduje Kapituła Konkursu powołana przez Organizatorów, w której skład wchodzą:

Magdalena Pinkwart – dziennikarka radiowa, telewizyjna i prasowa. Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Turystycznych im. Olgierda Budrewicza,

Urszula Stefańska Andreini – przewodnicząca Związku Polaków we Włoszech,

Aleksandra Seghi – współredaktor portalu Polacy we Włoszech,

dr Adrianna Tomczak – doktor nauk społecznych, specjalistka ds. marketingu i komunikacji, wiceprzewodnicząca Landowego Stowarzyszenia Organizacji Polonijnych w NRW, redaktorka naczelna portalu „Forum Polonicum”,

Ewa Trzcińska – dziennikarka, współzałożycielka i prezes Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech,

Wojciech Ziemniak – Wiceprzewodniczący senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą

Jacek Harasimowicz – Radca Prawny w Kancelarii Prawa Polonii,

Halina Bieda – Członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, członek Komisji Spraw Emigracji i Łączności za Granicą członek Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ.

Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać pisząc na adres mailowy: opolonijna@gmail.com

You may also like

Zostaw komentarz