Strona główna » Festiwal “Ponad Szczytami” w najpiękniejszym zakątku Sądecczyzny

Festiwal “Ponad Szczytami” w najpiękniejszym zakątku Sądecczyzny

Magdalena Pinkwart
3 minuty czytania

Festiwal “Ponad Szczytami” to święto podróżników, mające na celu uczczenie ducha górskiej przygody, kultury i wspólnoty.

Festiwal “Ponad Szczytami” odbędzie się w dniach 15-17.09.2023 w Piwnicznej-Zdroju. Podróżnicy, entuzjaści natury, miłośnicy kultury lokalnej oraz wszyscy góromaniacy i góroholicy będą mieli okazję uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Udział w festiwalu jest bezpłatny.

Festiwal będzie świetnym miejscem spotkania osób z różnych zakątków Polski czy nawet świata, łączących w sobie miłość do gór i ich piękna. Wydarzenie skupia w sobie trzy festiwale: podróżniczy, filmowy oraz piosenki górskiej. Wszystkie łączy szeroko pojęta fascynacja pięknem naszego świata, dobra przygoda oraz po prostu zamiłowanie do podróży. 

Co czeka na gości odwiedzających imprezę?

– Pasjonujące prelekcje i dyskusje z udziałem ekspertów turystyki górskiej oraz najpopularniejszych youtuberów/podróżników z całej Polski.

– Miasteczko festiwalowe z masą atrakcji.

– Wyjątkowe występy artystyczne, muzyka na żywo, która połączy wiele pokoleń.

– Różnorodne warsztaty prowadzone przez doświadczonych specjalistów.

– Pokazy filmów o tematyce górskiej, które mogą stać się inspiracją dla wielu uczestników.

„Ten rok będzie w naszej historii przełomowy. Zakładamy plecak i działamy. Odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Ponad Szczytami, który ma zjednoczyć wszystkich miłośników gór oraz podróży. Będzie to pierwsze nasze samodzielne wydarzenie! Chcemy stworzyć przestrzeń, która połączy wytrwałych podróżników i początkujących pasjonatów. Jesteśmy przekonani, że wymiana doświadczeń zbliża i chcemy do tego dążyć” – mówi pierwszej edycji festiwalu jego pomysłodawca i dyrektor, Wiktor Potok.

„Wierzę, ze będzie to kolejne święto podroży i przygody! Zachęcam do udziału wszystkich, a w szczególności mieszkańców Piwnicznej-Zdrój, zwłaszcza, że wstęp jest bezpłatny” – dodaje Tomasz Michałowski – prezes Stowarzyszeni Dla Miasta, głównego partnera Festiwalu.

Więcej informacji na temat imprezy Festiwal “Ponad Szczytami” można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu: https://ponadszczytami.pl/

You may also like

Zostaw komentarz