Strona główna » Styria promuje nowości i ofertę zimową

Styria promuje nowości i ofertę zimową

Magdalena Pinkwart
5 minuty czytania

Styria nazywana jest Zielonym Sercem Austrii, ale oferuje mnóstwo atrakcji również śnieżną zimą. Tu znajdują się popularne regiony narciarskie, jak Schladming-Dachstein czy klimatyczne górskie miasteczka, które pod śniegiem wyglądają jak z bajki. Przedstawiciele regionu Styrii zaprezentowali na spotkaniu prasowym w Warszawie najciekawsze atrakcje i nowości turystyczne w tym sezonie. Po prezentacji podano kolację ze znakomitym regionalnym jedzeniem i winami.

Styria: Schladming-Dachstein kusi rekordami i nowościami

Region Schladming-Dachstein to 84 nowoczesne kolejki i wyciągi, 100 tradycyjnych schronisk górskich i 230 kilometrów doskonale przygotowanych tras narciarskich. Tętniącym życiem centrum regionu narciarskiego jest Schladminger 4-Berge-Skischaukel – system wyciągów i tras łączący 4 ośrodki narciarskie Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen i Reiteralm, zapewniając ciągłą radość z jazdy na nartach na 123 kilometrach starannie przygotowanych stoków. Schladming-Dachstein jest przyjazny dzieciom i rodzinom wypoczywającym aktywnie na nartach. W regionie działa 15 szkółek narciarskich dla najmłodszych, przy czym niektóre z nich oferują całodzienną opiekę nad małymi narciarzami. Na bardziej doświadczonych i spragnionych wyzwań czekają wysokogórskie widokowe trasy na ski-tury na lodowcu Dachstein.

Styria, ski-tury w masywie Dachstein © Steiermark Tourismus

W tym roku w Schladming-Dachstein na turystów czekają dwie nowości. Na Galsterberg narciarzy zabierze nowa, nowoczesna 10-osobowa kolejka gondolowa. Zawiezie ona gości z doliny do górnej stacji w zaledwie sześć i pół minuty. A dzięki dużym przeszkolonym oknom pasażerowie będą mogli podczas przejazdu cieszyć się imponującymi widokami. Inwestycja ta kosztowała 11 mln euro. Kolejkę na Rittisberg w Ramsau am Dachstein zainwestowano 8 milionów euro. W miejscu czteroosobowego wyciągu krzesełkowego powstała kolejka hybrydowa: gondolowa i wyciąg krzesełkowy w jednym. Zabiera ona pasażerów na górę na przemian w 10-osobowych wagonikach gondolowych i 6-osobowych krzesełkach. W ten sposób zaspokaja różne potrzeby entuzjastów sportów zimowych. Doświadczeni narciarze będą mogli wygodnie wjechać na górę w 6-osobowych krzesełkach i szybko wrócić na stoki bez konieczności wypinania nart. Zaś dzieci, narciarze biegowi, saneczkarze lub zimowi wędrowcy dostaną się na Rittisberg wygodnymi 10-osobowymi gondolami. Ale przede wszystkim na gości odwiedzających Schladming-Dachstein czeka ponad 230 kilometrów doskonale przygotowanych stoków wśród imponujących szczytów.
Więcej na: www.steiermark.com

styria urlop z dziećmi
Styria jest idealnym miejscem na rodzinny narciarski urlop © Steiermark Tourismus

Styria: Kameralny region Gesäuse kusi ciszą i spokojem

Region Gesäuse to oaza spokoju wśród niezrównanej alpejskiej przyrody. To idealne miejsce dla dzieci i początkujących narciarzy, by bezstresowo stawiać pierwsze kroki na spokojnych stokach. Dla rodzin ciekawą ofertę ma ośrodek narciarski Kaiserau. Stoki są szerokie i idealne do nauki. Ale i wytrawni narciarze i snowboardziści również świetnie się tam bawią. Są tu także znakomite tereny do uprawiania narciarstwa biegowego. W Hall znajduje się centrum biegowe ze styryjskim znakiem jakości i 33,5 km tras. Ciekawe tereny są także w Admont i Liezen, na Kaiserau, w Kirchenlandl, Ardning, Altenmarkt i Palfau. Czy na nartach biegowych, zjazdowych czy na sankach – na pewno doświadczymy tu kojącej ciszy i magii tego miejsca.
Więcej na: www.gesaeuse.at

Pyszne jedzenie w tradycyjnych Hütte na stoku to nieodłączna część wypoczynku w Austrii © Steiermark Tourismus

Styria: Ausseerland, kraina jak z bajki

Region Ausseerland słynie z bezkresnych zimowych krajobrazów i bogatej oferty dla miłośników zimowego wypoczynku w górach. Zimową atmosferę i świąteczny nastrój jaki pamiętamy z beztroskiego dzieciństwa, zapewnia śnieg, który w sezonie na pewno znajdziemy zarówno w górach jak i dolinie. Ośrodki narciarskie w tym regionie są niewielkie ale komfortowe, więc wielbiciele zjazdów, miłośnicy wędrówek i pasjonaci biegówek. Do dyspozycji gości są liczne restauracje, hotele czy domy wakacyjne. Można zamieszkać wysoko na hali i cieszyć się piękną panoramą lub zdecydować się na jeden ze świetnych hoteli wellness w dolinach.
Więcej na: www.ausseerland.at

fot: Magdalena Pinkwart/Read&Fly Magazine; Steiermark Tourismus

You may also like

Zostaw komentarz