Strona główna » Aerothlon – zawody dla twardzieli

Aerothlon – zawody dla twardzieli

Magdalena Pinkwart
2 minuty czytania

AEROTHLON to wyjątkowe wydarzenie sportowe, które po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Zawodnicy biorący w nim udział wystartują w trzech konkurencjach: górskim biegu, polecą na paralotni i wezmą udział w wyścigu rowerowym po górach. W AEROTHLONIE mogą wziąć udział zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.

AEROTHLON organizowane są na całym świecie już od 10 lat. Zawody odbywały się m.in. w takich krajach, jak Austria, Kanada, Rumunia, Kolumbia, Meksyk czy Peru. Teraz, po raz pierwszy odbędą się w Polsce, w Szczyrku i Bielsku-Białej. 

W ostatniej chwili organizatorzy musieli zmienić termin zawodów. Z powodu pogody zostały one skrócone i będą trwały tylko jeden dzień. Zawodnicy ruszą do wyścigu w niedzielę 28 maja i będą musieli jak najszybciej pokonać wyznaczoną trasę – najpierw pieszo, następnie na paralotni, a na końcu na rowerze górskim. 

Organizatorzy zapewniają trzy formuły do wyboru: możliwe są starty indywidualne, jak i zespołowe na zasadzie sztafety, a nawet loty na paralotni w tandemie z pilotem. W tym ostatnim wariancie organizatorzy zapewniają pomoc w znalezieniu pilota. Cały wyścig będzie można oglądać ,,na żywo” online, dzięki tzw. livetrackingowi. Zawodnicy otrzymają specjalny nadajnik GPS i ich aktualna pozycja będzie wyświetlana na wirtualnej mapie. 

Ambasadorem wydarzenia Aerothlon Poland jest znana kolarka górska, Maja Włoszczowska, a sponsorami m.in. miasto Bielsko-Biała, Ceramizer oraz Red Bull. 

Więcej szczegółów na platformie: Poland – AEROTHLON, fot: materiały organizatora

You may also like

Zostaw komentarz