Strona główna » Play: Nowe połączenie z Islandii do Polski

Play: Nowe połączenie z Islandii do Polski

Grzegorz Micuła
4 minuty czytania

Islandia, nazywana też czasami europejską Nową Zelandią jest od dwóch dziesięcioleci modnym kierunkiem turystycznym. Największe europejskie wodospady z potężnym Detifossem, lodowce z trzecim co do wielkości na świecie lodowcem Vatnajokull, bezkresne pola lawy, gorące źródła i gejzery oraz coraz częściej wybuchające wulkany przyciągają na tą ciekawą wyspę tysiące turystów spragnionych kontaktu z dziewiczą naturą, w tym wielu Polaków, Z nowym sezonem turystycznym dotarcie tam będzie jeszcze łatwiejsze.

Od początku kwietnia PLAY airlines uruchamia na stałe loty do Warszawy na lotnisko Chopina. Bilety na loty z Keflaviku do Warszawy, są już dostępne w systemie rezerwacyjnym na www.flyplay.com Na stronie Playa pomaga klientom chatbot – sympatyczny maskonur Playfin.

Pierwszy lot odbędzie się 3 kwietnia 2023 roku. PLAY będzie obsługiwać dwa loty tygodniowo do końca października 2023 r. przy pomocy Airbusa A320neo.

Warszawa będzie dobrym uzupełnieniem naszej siatki połączeń w 2023 roku. To piąty nowy kierunek, który ogłosiliśmy w ostatnich tygodniach. Wcześniej ogłosiliśmy Ateny, Porto, Hamburg i Sztokholm. A dzięki dodaniu do naszej floty 4 nowych Airbusów A320/321neo, nasze linie będą dysponować dziesięcioma samolotami – mówi Birgir Jónsson, dyrektor generalny PLAY.

PLAY to nowa islandzka tania linia lotnicza założona latem 2019 roku przez byłych pracowników WOW Air, obsługująca loty pomiędzy Ameryką Północną a Europą. PLAY oferuje tanie loty oraz bezpieczną i przyjemną podróż nowymi, komfortowymi samolotami. Jej siedzibą jest Reykjavik. W PLAY, jak zapewnia kierownictwo tej linii, bezpieczeństwo to podstawa a inne podstawowe wartości to terminowość, prostota, szczęście, niskie ceny i bezpieczeństwo. Lotnisko w Keflaviku będzie hubem przesiadkowym, do którego będzie transportowała pasażerów z Europy i do USA.

Kolorem linii PLAY będzie ognista czerwień, która ma reprezentować islandzką pasję i przyrodę.

Nie zmienia się też model biznesowy firmy – podobnie jak WOW Air, będzie to niskokosztowa linia, oferująca tanie bilety w pakiecie podstawowym z dodatkowo płatnym bagażem i jedzeniem na pokładzie

Pierwszy rejs na trasie Keflavik – Warszawa odbędzie się 3 kwietnia. Samoloty latać będą w każdy poniedziałek oraz piątek. Wyloty rejsów „OG504” z portu lotniczego w Keflaviku zaplanowane są na godz. 14:50 czasu lokalnego. Po czterech godzinach i pięciu minutach lotu samolot wykonujący rejs, wyląduje o godz. 20:55, na Lotnisku Chopina. Wylot rejsu „OG505” z Warszawy na Islandię przewidziano na godz. 21:55 a przylot na Islandię następnego dnia o godz. 00:15.

PLAY na tej trasie napotka konkurencję, gdyż z Lotniska Chopina oraz innych polskich portów regionalnych na Islandię lata Wizz Air, który obecnie na trasie z Warszawy lata cztery razy w tygodniu, a od początku kwietnia Wizz Air planuje zaoferować pasażerom aż pięć lotów tygodniowo a później nawet codziennie. Ponadto Wizz Air oferuje także bezpośrednie rejsy na Islandię również z Katowic, Krakowa, Gdańska i Wrocławia.

Pomimo tego PLAY nie obawia się konkurencji, oferuje niskie ceny biletów lotniczych co powoduje, że popyt na podróże rośnie. Uważa, że Polacy docenią na świetne ceny, doskonałą jakość usług i nowoczesną flotę ich samolotów. PLAY na razie nie planuje rozszerzania sieci połączeń o inne polskie porty lotnicze, nastawieniona jest optymistycznie, że loty do Warszawy okażą się dla niej sukcesem.

I ma ku temu podstawy bowiem Polacy stanowią największą mniejszość etniczną w Islandii. W Islandii żyje ok. 377 tysięcy mieszkańców, z czego 25 tysięcy to Polacy (7 procent społeczeństwa tego kraju). Wejście nowego niskokosztowego przewoźnika na tym kierunku powinno korzystnie wpłynąć na jakość i koszt połączeń na Islandię.

www.visiticeland.is

Collage: Michał Sikorski; fot: Grzegorz Micuła/Read&Fly Magazine

You may also like

Zostaw komentarz