Strona główna » Mazowsze otwiera sezon letni

Mazowsze otwiera sezon letni

Grzegorz Micuła
5 minuty czytania

„Otwarcie Sezonu Turystycznego 2023 na Mazowszu” to cykl konferencji prasowych, którymi oficjalnie rozpoczęty został letni sezon turystyczny. Po Warszawie, Płocku i Radomiu kolejna konferencja prasowa odbyła się w Dworze Mościbrody koło Siedlec.

Przedstawiciele Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, samorządu województwa mazowieckiego i lokalnych instytucji kultury opowiadali o ciekawych atrakcjach regionu i zachęcając do odkrywania uroków Mazowsza i zwiedzania go zwłaszcza latem.

Mazowsze jest piękne i ciekawe. Z jednej strony duże miasta, związana z nimi historia i kultura, ale są też mniejsze miejscowości jak Siedlce, które ma sporo do zaoferowania.

Magnesem, który przyciąga do Siedlec miłośników sztuki jest obraz Ekstaza św. Franciszka pędzla El Greca w Muzeum Diecezjalnym, w okolicy warto odwiedzić Zamek w Liwie, Pałac w Partykozach czy Pałac Kuczyńskich w Korczewie, Muzeum Regionalne im. Mieczysława Asłanowicza w Siedlcach w sezonie turystycznym udostępnia do zwiedzania zabytkowy późnobarokowy ratusz zwany „Jackiem” oraz wszystkie obecnie prezentowane wystawy czasowe i stałe. Dyrektor muzeum Kazimierz Kordarczuk mówił także o Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie, gdzie obecnie jest wystawa “ Koń w tradycji ziemiańskiej”, oraz o ciekawym Muzeum Pożarnictwa w Kotuniu.. – mówi Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego.

O zamku w Liwie opowiadała Eliza Czapska, Dyrektor Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie.

Rok 2023 jest dla zamku w Liwie bardzo ważny – w tym roku obchodzimy 60-lecie działalności Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie.W sezonie letnim przygotowaliśmy dla naszych gości różnorodne atrakcje. Zapraszamy na ekscytującą przygodę i do zobaczenia w Liwie opowiadała Eliza Czapska, Dyrektor Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie.

To zresztą nie jedyne ciekawe atrakcje wschodniego Mazowsza. Takim miejscem jest Muzeum w hitlerowskim obozie zagłady w Treblince o którym opowiadał jego dyrektor Edward Kopówka. We Dworze Mościbrody MROT zaprezentował najnowszy spot, który w tym roku będzie promował województwo mazowieckie oraz przewodnik „Industrialne Mazowsze”. Inspiracji do podróży po Mazowszu dostarczą ModaNaMazowsze.pl a także nowy portal turystyczny Mazowsze.Travel.

Na Mazowszu mamy możliwość być blisko natury, możemy uprawiać aktywną turystykę, taką jak np. kajaki, jazda konna czy rowery. Zachęcamy wszystkich odwiedzenia wschodniego Mazowsza, ale także strony mazowsze.travel, która pomoże w zorganizowaniu wyjazdu – powiedziała Izabela Stelmańska, prezes zarządu Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Uczestników wydarzenia zauroczyła wspaniała natura, piękny park, ponad sto hektarów stawów rybnych i wszechogarniająca cisza panująca na terenie Dworu. Dwór Mościbrody słynie też z pysznej kuchni i wielu ciekawych atrakcji.

Naszym największym wydarzeniem cyklicznym jest Festiwal Muzyki Tanecznej w Mościbrodach – 15 sierpnia organizowany już po raz 11. Jest to piknik rodzinny z muzyką taneczną i atrakcjami dla dzieci, na który już teraz serdecznie zapraszam – mówiła Małgorzata Borkowska, prezes zarządu Dworu Mościbrody.

Konferencja prasowa obfitowała w atrakcje. Jedną z nich były warsztaty kulinarne prowadzone przez szefa kuchni Dworu Mościbrody dla dziennikarzy, w których można było aktywnie uczestniczyć, a potem skosztować dań przyrządzonych wspólnymi siłami z produktów rosnących w ogrodzie i na łąkach.

fot: Grzegorz Micuła/Read&Fly Magazine

You may also like

Zostaw komentarz