Strona główna » Madera: 7 najlepszych rodzinnych atrakcji na wyspie wiecznej wiosny

Madera: 7 najlepszych rodzinnych atrakcji na wyspie wiecznej wiosny

Marcin Szymański
4 minuty czytania

Madera oferuje niesamowite widoki, wiele aktywności, a także wyśmienitą gastronomię. To również idealny kierunek dla rodzin z dziećmi z dużą liczbą atrakcji, które pokochają również najmłodsi.

Wybierz się na rejs w poszukiwaniu wielorybów i delfinów 

Na Maderze dostępna jest szeroka oferta wszelkiego rodzaju rejsów po oceanie – wyprawy żaglówkami, katamaranem lub jachtem. Dla najmłodszych proponujemy wycieczki połączone z obserwacją wielorybów i delfinów. Szczególnie, że zwierzęta te można spotkać przez cały rok u wybrzeży wyspy. Jest to idealna okazja do poznania morskich zwierząt, a także podziwiania Madery od strony morza.

Wykąp się w naturalnych skalnych basenach

Dzięki wulkanicznej genezie, wyspa posiada wiele skalistych wybrzeży. W niektórych miejscach występujące skały w sposób naturalny poodgradzały zatoki, które utworzyły baseny skalne. Można je spotkać na północy Madery w miejscowościach Seixal i Porto Moniz. Istnieje tam możliwość skorzystania z bezpłatnych niestrzeżonych basenów oraz basenów publicznych,  dostępnych za symboliczną opłatą 1,5-2 EUR.

Zjedź sankami po asfalcie

Na Maderze można skorzystać z alternatywnego środka transportu, czyli zjazdu wiklinowymi saniami. Sanki osadzone są na dwóch drewnianych płozach i dzięki temu ślizgają się po asfalcie. Zjazd trwa około 10 minut, a trasa ma około 2 km długości. Podczas zjazdu sanie osiągają prędkość 48 km/h. Zjazd ten zaczyna się w miejscowości Monte, położonej nad Funchal, którą warto odwiedzić ze względu na piękny ogród i pałac.

Udaj się na trekking wśród wodospadów i egzotycznej roślinności

Lewady – kanały wybudowane w XVI wieku w celu nawadniania pól, obecnie poza swoją dawną funkcją, pełnią rolę idealnych szlaków turystycznych. Ścieżki biegną pomiędzy wodospadami i strumieniami, klifami i urwiskami, subtropikalnymi lasami i punktami widokowymi. Charakteryzują się różną długością, nachyleniem i stopniem trudności, dzięki czemu są dostępne dla wszystkich. Część z nich jest szeroka i można ją pokonać z wózkiem dziecięcym. Pełną listę szlaków można znaleźć pod tym linkiem.

Przejedź się kolejką linową

Na Maderze jest 7 kolejek linowych i szkoda byłoby przegapić tę atrakcję podczas wizyty na wyspie. Dwie najsłynniejsze kolejki linowe to ta w Funchal, która zabiera turystów do Monte, dzielnicy położonej wysoko w stolicy, oraz druga do Ogrodu Botanicznego. Do tego inne kolejki linowe, które są nieco bardziej… ekstremalne i pionowe! Kolejki do Achada da Cruz oraz do Cabo Girao dostarczą bardziej ekstremalnych wrażeń.

Poznaj historię bananów na plantacji

Kolejną ciekawą atrakcją dla najmłodszych może być zwiedzanie plantacji oraz muzeum bananów BAM. W obiekcie znajdują się wciągające i artystyczne instalacje, podzielone na strefy tematyczne, które obejmują historię bananów, proces ich transportu oraz ich rolę w żywieniu, a także wyzwania produkcji w przyszłości. Dodatkowo w kawiarni muzealnej można spróbować wielu produktów z tego owocu, a dorośli mogą delektować się bananowym piwem.

Zwiedzaj wyspę jeepami

Popularną formą zwiedzania wyspy są również wycieczki jeepami oferowane przez lokalne biura turystyczne. Poza wieloma punktami widokowymi, program zawsze obejmuje fragment trasy pokonywany off-roadowo, co stanowi ogromną rozrywkę dla najmłodszych. To też idealny sposób na zobaczenie wielu trudniej dostępnych i ukrytych miejsc wyspy.

fot: materiały prasowe

You may also like

Zostaw komentarz