Strona główna » Osobowość Polonijna Roku – ostatnia szansa na wzięcie udział w uroczystej Gali Finałowej w Liverpoolu

Osobowość Polonijna Roku – ostatnia szansa na wzięcie udział w uroczystej Gali Finałowej w Liverpoolu

Magdalena Pinkwart
2 minuty czytania

Gala Finałowa plebiscytu Osobowość Polonijna Roku im. Edyty Felsztyńskiej w tym roku odbędzie się we wrześniu w Liverpoolu. Tylko do końca lipca organizatorzy czekają na zgłoszenia chętnych na wzięcie udziału w uroczystości.

Pierwsza edycja odbyła się online, druga zakończyła się uroczystą Galą Finałową w Domu Polskim w Rzymie [relacja z wydarzenia TUTAJ]. Edycja 2023 plebiscytu zakończyła się, a uroczysta Gala Finałowa, na której poznamy laureatów tegorocznych statuetek i wyróżnień, odbędzie się w Hotelu Adelphi w centrum Liverpoolu. Jeszcze tylko do końca lipca można zgłaszać swój udział w Gali Finałowej Plebiscytu Osobowość Polonijna Roku. Zainteresowani udziałem w uroczystości powinni zgłaszać obecność poprzez e-mail: opolonijna@gmail.com

Organizatorem konkursu jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Polonijne, którego reprezentantkami są Bożena Krasoń oraz Urszula Golda. W roku 2023 wybór nagrodzonych spoczywał w rękach Kapituły, która 30 maja w tajnym głosowaniu podjęła decyzję o przyznaniu 3 statuetek i 11 wyróżnień. Prawidłowo zgłoszono 27 kandydatów z 12 państw. Są to Polacy z całego świata, działający na rzecz Polonii i Polski. Celem Konkursu jest uhonorowanie wyróżniających się Polaków działających na rzecz Polonii i Polski oraz osób tworzących i wspierających działania na rzecz Polonii, którzy swoją działalnością przyczynili się do rozpowszechniania dobrego imienia Polonii i Polaków w świecie.

Ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie zwycięzcom Konkursu statuetek, a wyróżnionym – dyplomów, odbywa się podczas dorocznej uroczystej gali finałowej. W tym roku odbędzie się ona we wrześniu w Liverpoolu, a jej gospodarzem będzie organizacja polonijna Polskie Merseyside.

Magazyn Read&Fly jest patronem medialnym wydarzenia.

You may also like

Zostaw komentarz