Strona główna » Wizz Air uruchomił loty z Gdańska do Rzymu i Walencji 

Wizz Air uruchomił loty z Gdańska do Rzymu i Walencji 

Ewa Ploplis
3 minuty czytania

Linie Lotnicze Wizz Air uruchomiły nowe loty z Gdańska do Rzymu i Walencji. Dwie nowe trasy lotnicze są obsługiwane z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

Loty  z Gdańska do Walencji odbywają się, od 31 marca br., dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele. Loty z Gdańska do Rzymu – Fiumicino są realizowane, od 1 kwietnia br.,  trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki, a od sierpnia będą także w niedziele. Obecnie Linie Lotnicze Wizz Air oferują z Gdańska łącznie 34 trasy do 16 krajów.

Cieszymy się bardzo z możliwości wprowadzenia nowych, ekscytujących połączeń z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku do Walencji i Rzymu Fiumicino. W Wizz Air dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym pasażerom szeroką gamę możliwości podróżowania w przystępnych cenach, a te nowe trasy jeszcze bardziej potwierdzają nasze zaangażowanie w rozbudowę siatki połączeń WIZZ i oferowanie pasażerom coraz więcej okazji odkrywania najbardziej urzekających miejsc w Europie – mówi Sasha Vislaus, managerka ds. Komunikacji korporacyjnej w Wizz Air

Miasto Walencja, położone w środkowo-wschodniej Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym, jest znane z bogatej historii, spektakularnych plaż i życia kulturalnego. Obecnie jest ono łatwo dostępne z Gdańska, dzięki oferowanym przez Wizz Air bezpośrednim lotom. Podróżni mogą  poznać niepowtarzalny uroku Walencji, niezależnie od tego, czy celem jest delektowanie się paellą nad Morzem Śródziemnym, czy podziwianie futurystycznej architektury Miasta Sztuki i Nauki. Walencja jest także ważnym węzłem komunikacyjnym, co daje możliwość łączenia lotów jeśli chodzi o dalsze destynacje. 

Ponadto Wizz Air zainaugurował loty z Gdańska do Rzymu Fiumicino. To połączenie daje możliwość zwiedzania największego miasta we Włoszech, poznania kultowych zabytków, włoskiej kuchni i ponadczasowego uroku stolicy Włoch. Daje także możliwość podróżowania z przesiadką w tym mieście. 

Wizz Air w Gdańsku rozpoczął loty 20 lat temu, kiedy to linia uruchomiła swoje pierwsze połączenie z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Od tego czasu Wizz Air stale rozszerza swoją działalność, wprowadził ponad 30 nowych tras i zwiększył częstotliwość lotów aby zapewnić stale rosnące zapotrzebowanie pasażerów. Angażując się w zapewnianie niskokosztowych i wygodnych podróży lotniczych, Wizz Air odegrał znaczącą rolę w poprawie połączeń między Gdańskiem, a wieloma miejscami docelowymi w Europie. 

Bilety na najnowsze trasy są w sprzedaży na wizzair.com oraz w aplikacji mobilnej przewoźnika.

fot: WizzAir

You may also like

Zostaw komentarz