Strona główna » Wenecja od 2024 wprowadza nowe opłaty dla turystów

Wenecja od 2024 wprowadza nowe opłaty dla turystów

Magdalena Pinkwart
2 minuty czytania

Wenecja wprowadza opłaty dla turystów za wstęp do miasta. Wizyta będzie kosztować 5 euro. Pojawią się kontrole. Tym sposobem władze chcą ograniczyć liczbę jednodniowych wycieczkowiczów.

Już 16 stycznia 2024 zostanie uruchomiona strona internetowa, na której turyści mogą zarezerwować swój dzień w Wenecji. Dotyczy to przede wszystkim tych, którzy wybierają się na jednodniową wycieczkę bez noclegu. Po wniesieniu opłaty w wysokości 5 euro podróżni otrzymają kod QR. Będzie on sprawdzany w punktach kontrolnych na terenie miasta – jeden z nich będzie znajdował się na głównym dworcu kolejowym Venezia Santa Lucia.

Ci, którzy wybierają się do Wenecji na dłużej niż jeden dzień i planują pobyt w hotelu są zwolnieni z opłaty, która będzie zawarta w cenie noclegu. Jednak także ci turyści będą musieli zarejestrować swój pobyt w celu otrzymania kodu QR.

Opłata nie będzie obowiązywać codziennie, a jedynie w dniach, kiedy w mieście podróżnych jest szczególnie dużo: od 25 kwietnia do 5 maja, a następnie z wyjątkiem weekendu 2-3 czerwca we wszystkie soboty i niedziele do połowy lipca.

Wenecja planowała wprowadzić opłaty dla turystów już od dawna. Wcześniej władze zakazały dużym statkom wycieczkowym wpływania bezpośrednio w rejon weneckich zabytków. statki o wadze powyżej 25 tysięcy ton nie mogą wpływać do centrum Wenecji, w rejon placu Świętego Marka i wyspy Giudecca.

You may also like

Zostaw komentarz