Strona główna » III Gala Waszej Turystyki – nagrodzono 100 najbardziej wpływowych w polskiej turystyce

III Gala Waszej Turystyki – nagrodzono 100 najbardziej wpływowych w polskiej turystyce

Magdalena Pinkwart
3 minuty czytania

III Gala Waszej Turystyki zgromadziła w Renaissance Warsaw Airport Hotel turystyczną śmietankę towarzyską. W czasie uroczystości nie tylko nagrodzono 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce, ale także, podczas aukcji charytatywnej, zebrano rekordową kwotę 140 tys. zł wsparcia dla Podopiecznych Domu Dziecka w Falbogach.

Uroczysta Gala Waszej Turystyki odbyła się po raz trzeci, ale redakcja portalu WaszaTurystyka.pl listę laureatów rankingu ogłosiła już po raz ósmy. Znalazło się na niej 100 osób, które realnie wywierają największy wpływ na turystykę w Polsce. Galę i Aukcję Charytatywną Waszej Turystyki poprowadzili redaktor naczelna magazynu Marzena Markowska i Mateusz Hładki. W pierwszej dziesiątce 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce 2023 znaleźli się:

10. Dariusz Górzny, prezes Wakacje.pl
9. Maciej Szczechura, prezes Rainbow, wiceprezes Polskiej Izby Turystyki
8. Marcin Mączyński, sekretarz generalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego
7. Izabela Stelmańska, zastępczyni dyrektora departamentu kultury, promocji i turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i prezeska Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej
6. Dominik Borek, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki
5. Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego
4. Andrzej Gut-Mostowy, były sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki
3. Michael O’Leary, dyrektor generalny Ryanair
2. Michał Fijoł, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych
1. Adam Gąsior, założyciel Waszej Turystyki i Redaktor Naczelny w latach 2013-2023

Pełna lista 100 nagrodzonych znajduje się na portalu Wasza Turystyka.

Adamowi Gąsiorowi, zmarłemu niespodziewanie w ubiegłym roku założycielowi i wieloletniemu redaktorowi naczelnemu Waszej Turystyki, poświęcono wiele ciepłych słów wspomnień, nie tylko ze sceny ale także w kuluarach. Jego następczyni, Marzena Markowska, zapowiedziała podczas gali nowy projekt – nagrodę branżową Gąsiory Turystyki.

Gala Waszej Turystyki nie mogła obyć się bez aukcji charytatywnej. Tym razem można było wylicytować m.in. lot zapoznawczy z Jerzym Makulą ufundowany przez Polskie Linie Lotnicze LOT, wejście z osobą towarzyszącą na nagranie programu Mam Talent oraz pamiątkowe zdjęcie z Marcinem Prokopem – ufundowane przez Wakacje.pl czy zjazd na nartach oraz kawę z Adamem Małyszem podczas Nekera SKI closing ufundowane przez Biuro Podróży Nekera.

Hojność darczyńców była w tym roku wyjątkowa a licytacje pełne emocji, dzięki czemu udało się zebrać rekordową sumę 140 tys. zł. Zebrane fundusze w całości zostaną przekazane na zimowy i letni wypoczynek dla podopiecznych placówki.

You may also like

Zostaw komentarz