Strona główna » Wizz Air poleci z Polski do Albanii

Wizz Air poleci z Polski do Albanii

Magdalena Pinkwart
2 minuty czytania

Linie lotnicze Wizz Air ogłosiły dodanie dwóch tras z Polski do Tirany w Albanii. Nowe połączenia z Gdańska i Poznania wystartują latem i będą obsługiwane dwa razy w tygodniu.

Wizz Air poleci z Polski do Tirany w sezonie wakacyjnym. Z Gdańska samoloty wyruszą w czwartki i niedziele począwszy od 6 lipca, z Poznania we wtorki oraz soboty począwszy od 4 lipca. Ceny biletów zaczynają się od 119 zł. Albania jako jeden z krajów bałkańskich jest coraz częściej wybieranym przez turystów kierunkiem, ze względu na dostępność morza i gór a także przyjazne temperatury oraz doskonałą kuchnię.

– Cieszymy się, że możemy ogłosić dwie nowe, ekscytujące trasy z Polski. Dodając połączenia z Gdańska i Poznania do Tirany w Albanii, oferujemy naszym klientom z Polski jeszcze więcej możliwości. To z pewnością korzystnie wpłynie na rozwój branży lotniczej i turystycznej w regionach, a pasażerom z Poznania i Gdańska umożliwi niskokosztowe podróże. Jestem przekonana, że dzięki nowym atrakcyjnym miejscom w ofercie oraz doskonałej jakości obsługi na pokładzie, pasażerowie zyskają więcej możliwości spędzenia wspaniałych wakacji – podkreśliła Evelin Jeckel, Network Officer w Wizz Air. 

Wizz Air rozpoczął działalność w Polsce w maju 2004 roku. Od tego czasu linia przewiozła prawie 63,7 mln pasażerów przez 18 lat. Wraz z ogłoszonymi dwoma nowymi połączeniami z Gdańska i Poznania do Tirany w Albanii, Wizz Air oferuje na polskim rynku siatką ponad 190 tras obsługiwanych z 11 polskich lotnisk. 

W ciągu 11 miesięcy 2022 roku Wizz Air przewiózł ponad 6,8 mln. pasażerów na trasach do i z Polski. Wraz z dwoma nowymi połączeniami, z Gdańska i Poznania do Tirany w Albanii, tani przewoźnik oferuje z Polski 83 miejsca docelowe do 27 krajów. Pasażerowie z Polski mogą podróżować miedzy innymi do: Barcelony, Bari, Lanzarote, Rejkiawiku, Maroka, Lizbony, Abu Zabi, Werony.

fot: materiały prasowe

You may also like

Zostaw komentarz