Wydarzenia w Turystyce

Łazienki Królewskie

Od 4 do 9 maja wystawy w Łazienkach Królewskich można zwiedzać bezpłatnie.

Od 4 do 9 maja wystawy w Łazienkach Królewskich można zwiedzać bezpłatnie.

Łazienki Królewskie od 4 maja zapraszają do odwiedzenia: Pałacu na Wyspie (parter), Starej Oranżerii, Pałacu Myślewickiego, Białego Domu z wystawą czasową „Piękne przedmioty. Nabytki 2020.”, wystawy czasowej „Symbole Wolności Bałtyckiej” w Podchorążówce, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, a także sklepiku muzealnego w Podchorążówce. Do 9 maja zwiedzanie jest bezpłatne: wtorek – czwartek: 10.00-16.00; piątek – niedziela: 10.00-18.00.

Wykłady i warsztaty

Z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja Łazienki Królewskie zapraszają do udziału w wydarzeniach online: lekcji muzealnej, wykładzie, seminarium oraz warsztatach.

3 maja o godz. 12.00 wykład prof. Anny Grześkowiak-Krwawicz „3 maja 1791 – rewolucja po polsku”.

3 maja o godzinie 17:00 seminarium „Nadzieje i projekty w dobie majowej jutrzenki”.

Wykład i seminarium transmitowane będą na stronie internetowej Muzeum Łazienki Królewskie oraz na Facebooku.

Zajęcia edukacyjne

Warsztaty „Atramentowe historie” (9 maja) przeniosą uczestników do świata dawnych kaligrafów i królewskich sekretarzy. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma zaostrzone gęsie pióro, stalówkę, atrament i specjalny papier. Uczniowie klas 4-6 mogą wziąć udział w lekcji muzealnej o Konstytucji 3 maja.

Wystawa czasowa w Pałacu na Wyspie

Na wystawie czasowej w Pałacu na Wyspie pokazana zostanie kopia Konstytucji 3 maja z 1791 r., wypożyczona z Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie. Ustawę zasadniczą oglądać można będzie do 13 maja w godzinach otwarcia obiektów.

Więcej na: https://www.lazienki-krolewskie.pl/en

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.