Strona główna » Orient Express La Dolce Vita ruszy w 2024

Orient Express La Dolce Vita ruszy w 2024

Alicja Micuła
2 minuty czytania

Legendarny pociąg Orient Express znowu wjedzie na tory. Historyczny kurs rozpocznie się w 2024 roku.

Orient Express La Dolce Vita, nowy, luksusowy projekt turystyczno-kolejowy, powołany został do życia przez Arsenale S.p.A. i Orient Express, część grupy Accor. Pierwsi pasażerowie historycznego pociągu odbędą niezapomnianą podróż w 2024 roku.

Sześć kultowych szlaków

Trasa pociągu obejmuje przejazd przez Włochy z północy na południe sześcioma kultowymi szlakami Półwyspu Apenińskiego: od Alp po plaże południa Włoch, od Wenecji po Rzym czy Palermo. W 2024 roku pierwsze włoskie hotele luksusowej marki – Orient Express La Minerva w Rzymie i Orient Express Palazzo Donà Giovannelli w Wenecji – powitają pasażerów historycznej przeprawy kolejowej.

Na stacji Rome Ostiense Orient Express Lounge goście otrzymają porady i wskazówki dotyczące podróży trasą liczącą ponad 16 tys. km, przez historyczne skarby Italli. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji 12 luksusowych kabin, 18 apartamentów, apartament „La Dolce Vita” oraz restaurację, w której 5-gwiazdkową obsługę zapewnią najlepsi szefowie kuchni i sommelierzy.

Rezerwacja odrobiny luksusu

System wstępnej rezerwacji dostępny dla indywidualnych podróżnych i biur podróży rozpoczęto już 6 grudnia 2022 roku. Przy rezerwacji na kwotę 500 €, która podlega zwrotowi, pasażerowie mogą otrzymać status “priorytetowego podróżnego”. W przypadku potwierdzenia rezerwacji depozyt zostanie odjęty od ostatecznej ceny całej podróży. Ceny biletów na przejazd historycznym składem zaczynają się od 2000 € za osobę za noc w kabinie deluxe. Ceny będą dopasowywane do planu podróży i wybranych dat przejazdu.

Więcej na: www.orient-express.com/la-dolce-vita

Fot: materiały prasowe

You may also like

Zostaw komentarz